Pranie dywanów i tapicerki

Pranie dywanów i wykładzin

Usługę prania dywanów realizujemy zarówno w domu u Klienta jak również w naszej stacjonarnej myjni. Odbiór i dostawa zawsze gratis

Profesjonalny sprzęt firmy KARCHER, którym wykonujemy pranie powierzonych nam przez Państwa powierzchni, jest wiodącym producentem urządzeń czyszcząco-piorących.
Pierzemy dywany każdego rodzaju używając najlepszego sprzętu oraz profesjonalną chemię firmy Karcher.  Całkowity czas schnięcia od 2-5 godzin.
Dzięki naszemu doświadczeniu poradzimy sobie z każdą plamą.

Pranie mebli tapicerowanych

Usuwamy wszelkie zanieczyszczenia pozostawiając tylko świeży zapach.

Pierzemy za pomocą odkurzacza, który jest wyposażony w wydajną głowicę piorącą. Głowica ta pod ciśnieniem rozpyla roztwór środka czyszczącego, płucze a następnie odsysa wodę wraz z zanieczyszczeniami. Po praniu czyszczona powierzchnia zostaje lekko wilgotna. Czas schnięcia to zaledwie 4 godz.

Pranie tapicerki samochodowej

Wnętrze auta – zwłaszcza tapicerka – wymaga regularnego czyszczenia.
Nawet w najbardziej zadbanym samochodzie tapicerka z biegiem czasu zmienia kolor i traci swoje właściwości. Fotele robią się ciemniejsze, podsufitka szarzeje, a podłoga wpijająca wilgoć z dywaników zaczyna brzydko pachnieć. Im dłużej zwlekamy z wyczyszczeniem samochodu tym trudniej jest później usunąć uporczywe plamy. Niestety większość kierowców decyduje się na pranie tapicerki samochodowej przed sprzedażą auta.

Nie czekaj aż będziesz chciał sprzedać swój samochód Ty również zasługujesz na jazdę w czystym i pachnącym wnętrzu swojego samochodu.

Nie tracisz czasu to my przyjeżdżamy do Ciebie  nasz pracownik potrzebuje tylko dostępu do ciepłej wody i prądu.

Impregnacja

     Po wypraniu dywanu, wykładziny czy tapicerki, proponujemy impregnacje specjalnym środkiem firmy karcher, dzięki temu państwa uprane rzeczy będą bardziej odporne na zabrudzenia. Wykładziny dywanowe szczególnie Poliamidowe, narażone są na zabrudzenia mające często charakter trwały. Impregnat tworzy ochronną warstwę, zabezpieczającą włókna przed trwałym zabrudzeniem.

Eliminacja roztoczy

Wraz z praniem dywanów, wykładzin czy tapicerki możemy wyeliminować roztocza i alergeny. Zwłaszcza że nasze dywany czy meble tapicerowane są miejscem, gdzie najliczniej gromadzą się roztocza kurzu domowego.
Proponujemy Państwu pranie, które skutecznie wyeliminuje alergeny nawet do 9 miesięcy. Używamy środków chemicznych, które są przyjazne dla środowiska oraz posiadają wymagane certyfikaty. Spełniają niezbędne normy ISO 9001 oraz ISO 14001
Uwaga czas schnięcia po impregnacji to od 6 do 12 godzin.

Na czym polega technologia prania ekstrakcyjnego?

Czyszczenie ekstrakcyjne polega na natrysku specjalnego środka
czyszczącego na powierzchnię a następnie odessaniu go wraz z brudem.
Pranie ekstrakcyjne przeprowadza się maszyną natryskowo-ssącą zwaną
ekstraktorem.

Technologia prania ekstrakcyjnego odbywa się w dwóch fazach:

   1. Rozpuszczenie brudu przy użyciu środka zw. prespray (zadaniem środka jest oddzielenie brudu od czyszczonej powierzchni poprzez utworzenie zawiesiny brudu).
   2. Wypłukanie rozpuszczonego brudu środkiem do płukania ekstrakcyjnego.

Z powyższego opisu łatwo wyciągnąć wniosek, iż nie sposób dokładnie wyczyścić dywanu w warunkach domowych (przy użyciu szmatek, gąbek i szczoteczek) nie używając urządzeń wyspecjalizowanych do tego celu. Dodatkowo, jest to czynność pracochłonna i z tych powodów najlepiej powierzyć ją nam – profesjonalnie wykonującym podciśnieniowe czyszczenie.